“Tko hoće da među vama bude najveći, neka vam bude poslužitelj! I tko hoće da među vama bude prvi, neka bude svima sluga(Mk 10, 43-44)”

Misa za poginule branitelje na Gradini

U, utorak, 13. srpnja 2021., slavit će se sveta misa za poginule branitelje na Gradini, koja se nalazi na tromeđi čapljinske, stolačke i mostarske općine.

U obrani svoje domovine i svoga naroda 24 branitelja 13. srpnja 1993. godine položili su svoje živote.

Ove godine obilježavamo 28 godina njihove neizmjerne hrabrosti i žrtve. Na dan njihova stradanja slavit će se Sveta Misa u 19 sati kod spomen križa na Gradini. Koncelebrirano misno slavlje predslavit će župnik iz Stoca don Rajko Marković.

Svetu Misu prikazat ćemo za poginule branitelje: Goran Rebac, Vedran Đoković, Lenko Bule, Josip Bule, Zlatko Ivanković, Gojko Galić, Nikola Krmek, Krešo Bubalo, Dragan Miličević, Radoja Vidaković, Slavko Previšić, Ilija Krešić, Zoran Šuman, Franjo Bošković, Ivan Šimović, Vinko Babić, Zdravko Jelić, Ivan Čović, Miroslav Mandarić, Kruno Zlomislić, Slavko Kulaš, Božo Anić, Zdravko Sopta i Branko Grgić.

Nakon euharistijskog slavlja uslijedit će polaganje vijenaca predstavnika obitelji, općina i udruga proizašli iz domovinskog rata. Budimo zajedno u molitvi, te na taj način pokažimo naše zajedništvo kao što su i oni 13. srpnja 1993. 

Župni list 14/2022

O našoj crkvi

Župa Prenj – Dubrave spominje se u maticama davne 1706. godine, tijekom povijesti odvojilo se čak osam župa: Hrasno 1761., Stolac 1863., Klepci 1874. od koje su se kasnije razvile dvije župe: Dračevo tako nazvano od 1970. sa sjedištem u Dračevu, i Čeljevo 1974.; Rotimlja 1917. od koje je cijepanjem 1974. nastala župa Stjepan Krst koja je u posljednjem ratu naviše stradala; Domanovići 1969. i najmlađa Aladinići 1977. godine.

holy bible