“Tko hoće da među vama bude najveći, neka vam bude poslužitelj! I tko hoće da među vama bude prvi, neka bude svima sluga(Mk 10, 43-44)”

Početak školske i vjeronaučne godine

Ljeto je kraju, počinje nova školska i vjeronaučna godina. Nadam se kakao su se učenici odmorili i da spremno dočekuju novi početak.

Kao što je i običaj u našoj župi imat ćemo ispovijed i blagoslov učenika i torba prema slijedećem rasporedu:

Ispovijed za sve učenike osnovnoškolce i srednjoškolce u subotu 11. rujna u 11:00 sati Bobanovo, a u 13:00 sati Prenj.

Blagoslov učenika u nedjelju 12. rujna pod Svetim Misama, Prenj 9:30, a Bobanovo 11:00 sati. Molim učenike da ponesu svoje torbe i knjige i da svi dođu kako bismo s Božjim blagoslovom započeli novu školsku i vjeronaučnu godinu.

U novoj školskoj godini učenicima želimo obilje Božjega blagoslova, strpljivosti i marljivosti u ispunjavanju đačkih dužnosti. Dragi učenici budite na ponos svojim roditeljima i našoj župnoj zajednici.

Župni list 14/2022

O našoj crkvi

Župa Prenj – Dubrave spominje se u maticama davne 1706. godine, tijekom povijesti odvojilo se čak osam župa: Hrasno 1761., Stolac 1863., Klepci 1874. od koje su se kasnije razvile dvije župe: Dračevo tako nazvano od 1970. sa sjedištem u Dračevu, i Čeljevo 1974.; Rotimlja 1917. od koje je cijepanjem 1974. nastala župa Stjepan Krst koja je u posljednjem ratu naviše stradala; Domanovići 1969. i najmlađa Aladinići 1977. godine.

holy bible