“Tko hoće da među vama bude najveći, neka vam bude poslužitelj! I tko hoće da među vama bude prvi, neka bude svima sluga(Mk 10, 43-44)”

Proslavljen 1. Dan župnoga zajedništva

U subotu, 7. svibnja 2022. godine, u našoj župi održan je prvi Dan župnoga zajedništva. Svečanu svetu misu predvodio je mons. Ivan Štironja, biskup kotorski.

Pod svetom misom pjevao je župni zbor, a kod oltara posluživali su ministranti.

Na početku Svete Mise biskup je blagoslovio umjetničko djelo, lik Gospin koji se nalazi na pomoćnom oltaru u župnoj crkvi, talijanskih umjetnika Enrica Deiana i Anne Di Renzo.

Po završetku Mise uslijedilo je druženje i pučko veselje u dvorištu crkve. Nastupili su naši bećari, guslar i HKUD „Naši korijeni“ s Bobanova. Vrijedne domaćice pripravile su obilje hrane i piće. Te se ostalo lijepom druženju i razgovoru.

 

Župni list 14/2022

O našoj crkvi

Župa Prenj – Dubrave spominje se u maticama davne 1706. godine, tijekom povijesti odvojilo se čak osam župa: Hrasno 1761., Stolac 1863., Klepci 1874. od koje su se kasnije razvile dvije župe: Dračevo tako nazvano od 1970. sa sjedištem u Dračevu, i Čeljevo 1974.; Rotimlja 1917. od koje je cijepanjem 1974. nastala župa Stjepan Krst koja je u posljednjem ratu naviše stradala; Domanovići 1969. i najmlađa Aladinići 1977. godine.

holy bible