Proslava Miholjdana i zlatne mise don Ante Markića

Župa Prenj je u nedjelju 29. rujna svečano proslavila svog nebeskog zaštitnika arkanđela Mihovila.

Ovogodišnjoj svečanosti posebnu dimenziju dao je i naš zlatomisnik don Ante Markić, župnik i upravitelj svetišta u Aljmašu. Don Ante je proslavio svoju mladu misu u Prenju prije 50 godina kada je, današnja župa Aladinići, bila u sastavu župe Prenj. U svojoj propovijedi don Ante je zahvalio Gospodinu na 50 godina svećeništva, te na jednostavan način protumačio službu i djelovanje anđela u crkvi. Na kraju misnog slavlja župnik don Mile čestitao je don Anti zlatni svećenički jubilej, svim vjernicima zaštitnika župe i cijele biskupije sv. Mihovila.