“Tko hoće da među vama bude najveći, neka vam bude poslužitelj! I tko hoće da među vama bude prvi, neka bude svima sluga(Mk 10, 43-44)”

Hodočašće sv. Vlahu

U ranim jutarnjim satima, 3. veljače 2020., autobus pun vjernika zajedno sa svojim župnikom don Milom

krenuli su na hodočašće sv. Vlahu u Dubrovnik. Tijekom vožnje molila se krunica i litanije Blažene Djevice Marije. Don Mile je ukratko predstavio život sv. Vlaha i povijest Dubrovnika. Po dolasku u Dubrovnik priključili smo se sv. Misi koju je predvodio gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić. Po završetku sv. Mise uslijedila je tradicionalna procesija s moćima Pelenice Isusove i sv. Vlaha te ostalih svetaca koji se čuvaju u katedralnoj riznici. Hodočasnici su imali i prigodu za osobnu molitvu i pobožnost sv. Vlahu, te razgledanje znamenitosti Grada. Po povratku svojim obiteljima zahvalili smo Bogu na lijepom iskustvu moleći Zlatnu krunicu.   

Župni list 14/2022

O našoj crkvi

Župa Prenj – Dubrave spominje se u maticama davne 1706. godine, tijekom povijesti odvojilo se čak osam župa: Hrasno 1761., Stolac 1863., Klepci 1874. od koje su se kasnije razvile dvije župe: Dračevo tako nazvano od 1970. sa sjedištem u Dračevu, i Čeljevo 1974.; Rotimlja 1917. od koje je cijepanjem 1974. nastala župa Stjepan Krst koja je u posljednjem ratu naviše stradala; Domanovići 1969. i najmlađa Aladinići 1977. godine.

holy bible