“Tko hoće da među vama bude najveći, neka vam bude poslužitelj! I tko hoće da među vama bude prvi, neka bude svima sluga(Mk 10, 43-44)”

Pastirski pohod biskupa Petra u našoj župi

Na petu korizmenu nedjelju ili u narodu poznatu kao Gluha, 21. ožujka, naša župa imala je veliku radost ugostiti svoga pastira biskupa Petra.

Biskupu su sumisili župnik don Mile i osobni tajnik don Domagoj na svetim misama u župnoj crkvi sv. Mihovila u Prenju u 9.30 i filijalnoj crkvi Duha Svetoga na Bobanovom u 11.00 sati.

Ovo je prvi posjet biskupa Petra našoj župi. Vrijeme je bilo prohladno i pandemija je mnoge spriječila doći na ovo misno slavlje, ali unatoč svemu okupio se lijep broj vjernika.

Pjevanje su predvodili naši župni zborovi, a pod misama su ministrirali ministranti. Biskup Petar je na jednostavan i lijep način protumačio nedjeljna čitanja, a na kraju mise župnik don Mile zahvalio se biskupu i poklonio prigodne darove kao znak dobrodošlice u župu. 

Župni list 14/2022

O našoj crkvi

Župa Prenj – Dubrave spominje se u maticama davne 1706. godine, tijekom povijesti odvojilo se čak osam župa: Hrasno 1761., Stolac 1863., Klepci 1874. od koje su se kasnije razvile dvije župe: Dračevo tako nazvano od 1970. sa sjedištem u Dračevu, i Čeljevo 1974.; Rotimlja 1917. od koje je cijepanjem 1974. nastala župa Stjepan Krst koja je u posljednjem ratu naviše stradala; Domanovići 1969. i najmlađa Aladinići 1977. godine.

holy bible