Zborovi

Liturgijska slavlja uvijek trebaju biti popraćena lijepim i skladnim pjevanjem. Stoga važnost župnih zborova u svakoj župi je od iznimne važnosti i vrijednosti.

Ni naša župa nije u tome iznimka. Uloga zbora je njegovati i predvoditi liturgijsko pjevanje. Cilj je postići da sa zborom okupljena zajednica vjernika zajedno pjeva i tako uzdiže svoje srce i dušu slaveći Boga. Crkva nas potiče da „se brižljivo njeguje pučko pjevanje, da glasovi vjernika mogu odzvanjati u svetim liturgijskim činima“ (SC, br. 118.).

U našoj župi djeluje pet zborova od toga dva u župnoj crkvi u Prenju i tri u filijalnoj crkvi na Bobanovoma. U Prenju djeluje zbor mladih i dječji zbor, na Bobanovom Veliki zbor, zbor mladih i dječji zbor.